Collection: Kitchen/Table
Because cooking is an art, not a science (ok, baking is an exception 😂) we invite you to cook with utensils, dishes, wells, bowls, cutlery and accessories, which in addition to being useful are beautiful. Because practicality can also be beautiful, made here and not there, by hand, not by machine, different and not identical. We invite you to cook with love and with objects made of the same.
-
Machete Knife
Regular price $50.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $50.000 CLP -
Tamango Bird Bowl
Regular price $62.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $62.000 CLP -
Capri Bowl
Regular price $28.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $28.000 CLP -
Pinion Wedge
Regular price $4.000 CLPRegular priceUnit price / per$0 CLPSale price $4.000 CLP -
Bell Spatula
Regular price $4.800 CLPRegular priceUnit price / perSale price $4.800 CLP -
honey spatula
Regular price From $2.400 CLPRegular priceUnit price / perSale price From $2.400 CLP -
Lleuque fruit bowl
Regular price $35.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $35.000 CLP -
Tropical fruit bowl
Regular price $32.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $32.000 CLP -
Right Whale Mug
5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $7.000 CLPRegular priceUnit price / per$7.000 CLPSale price $7.000 CLP -
Pehuén Mortar
Regular price $42.000 CLPRegular priceUnit price / per$42.000 CLPSale price $42.000 CLP -
Sold outSowing Sources
Regular price $94.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $94.000 CLPSold out -
Thrush Jug
Regular price $16.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $16.000 CLP -
Gorbea milkman
Regular price $21.500 CLPRegular priceUnit price / perSale price $21.500 CLP -
Gorbea butter dish
5.0 / 5.0
(1) 1 total reviews
Regular price $19.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $19.000 CLP -
Huille Butter Dish
Regular price $8.500 CLPRegular priceUnit price / perSale price $8.500 CLP -
Pailita Gorbea
Regular price $13.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $13.000 CLP -
Abacus Saucer
Regular price $5.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $5.000 CLP -
Panera Melimoyu
Regular price $19.000 CLPRegular priceUnit price / perSale price $19.000 CLP



















